دریافت مشاوره
کره جنوبی
 • css slideshow
 • css slideshow
 • css slideshow
 • css slideshow
 • css slideshow

کشور کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی پس از جنگ جهانی دوم و تقسیم شبه جزیره کره به دو کشور شمالی و جنوبی در سال 1948 به عنوان یک کشور مستقل با همسایه شمال خود تفاوت چشمگیری داشته است. کره جنوبی به عنوان یک کشور آسیایی پیشرو در زمینه هایی همچون فناوری، آموزش و گردشگری، در جهان شناخته می شود.

در کره جنوبی سنت و مدرنیته با یکدیگر در هم آمیخته شده اند و ماحصل این آمیختگی سبک های گوناگون زندگی و تفاوت های فرهنگی را به ارمغان آورده است. گرچه این کشور به شدت متاثر از فرهنگ غرب به ویژه ایالات متحده می باشد اما به فرهنگ غنی خود و شیوه زندگی سنتی پایبند است. سئول پایتخت کره جنوبی حدود 10.5 میلون نفر جمعیت را در خود جای داده است و مکان بسیار مناسبی برای گردشگران و البته دانشجویانی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند، می باشد.

در سال 2004 کره جنوبی جذب حداقل 100 هزار دانشجو بین المللی تا سال 2012 را در دستور کار خود قرار داد. از این میزان تا سال 2011 تعداد 85 هزار دانشجو از 171 کشور مختلف جهان برای تحصیل در کره جنوبی گرد هم آمدند.

آموزش عالی در کره جنوبی شامل مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. موسسات آموزش عالی شامل دانشگاه ها، مدارس فارغ التحصیلی و طیف گسترده ای از دانشگاه های تخصصی و موسسات می باشد. دانشگاه های کره جنوبی به سه دسته ملی (اجرا شده توسط دولت کره)، عمومی (اجرا شده توسط نهادهای محلی) و یا خصوصی اداره می شوند.

تحصیل در کره جنوبی در 250 دانشگاه ملی، دولتی و خصوصی امکان پذیر است. همچنین اصلاحات اخیر دولت این کشور تحصیل در کره جنوبی را بسیار آسان تر برای دانشجویان بین المللی ساخته است.

دانشگاهها براساس رنکینگ

Ranking

World Rank

University

1

77

(1) Seoul National University / 서울대학교

2

121

(1) Korea Advanced Institute of Science & Technology KAIST

3

171

(1) Yonsei University / 연세대학교

4

217

(1) Korea University / 고려대학교

5

327

Hanyang University / 한양대학교

6

340

(1) Sungkyunkwan University / 성균관대학교

7

393

Pohang University of Science & Technology / 포항공과대학교

8

396

(1) Kyungpook (Kyungbook) National University / 경북대학교

9

406

Pusan National University (Miryang) / 부산대학교

10

443

(1) Kyung Hee University / 경희대학교

11

528

Chung Ang University / 중앙대학교

12

555

Gwangju Institute of Science & Technology   / 광주과학기술원

13

619

Konkuk University / 건국대학교

14

654

Ewha Womens University / 이화여자대학교

15

697

Kangwon National University (Samcheok National University) / 강원대학교

16

708

(1) Chonbuk National University (Iksan National College) / 전북대학교

17

716

Inha University / 인하대학교

18

733

Sogang University / 서강대학교

19

755

Pukyong National University / 부경대학교

20

778

Chonnam National University (Yosu) / 전남대학교

21

815

Soongsil University / 숭실대학교

22

821

Gyeongsang National University / 경상대학교

23

822

University of Ulsan / 울산대학교

24

824

Yeungnam University / 영남대학교

25

876

Dankook University / 단국대학교

26

922

Chungbuk National University / 충북대학교

27

953

University of Seoul / 서울시립대학교

28

1033

Inje University / 인제대학교

29

1038

Kookmin University / 국민대학교

30

1042

Jeju National University (Cheju) / 제주대학교

دوره های کارشناسی در کره جنوبی

دوره های کارشناسی در کره جنوبی در بیشتر دانشگاه های این کشور چهار ساله می باشد. زبان تحصیل در کره جنوبی در بیشتر رشته ها انگلیسی و در برخی هم کره ای می باشد. یکی از ملزومات ضروری تحصیل در کره جنوبی داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشد. هر سال تحصیلی در مقطع کارشناسی در کره جنوبی به دو ترم تقسیم می شود. شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

ترم اول: اواسط ماه مارچ تا اواسط ماه جولای

ترم دوم: اواخر آگوست / اوایل سپتامبر تا اوایل ماه فوریه

تعطیلات تابستانی هم در اغلب دانشگاه ها از اواخر ماه جون تا اواسط ماه آگوست می باشد.

دوره های کارشناسی ارشد در کره جنوبی

دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی با هدف بالا بردن سطح آموزش عالی، افزایش قابلیت انجام تحقیقات علمی و پرورش استعدادهای خلاق تاسیس شده‌اند. این دانشکده‌ها به دو دسته پژوهش محور و آموزش محور تقسیم می‌شوند.

تحصیل در کره جنوبی و اخذ مدرک کارشناسی ارشد دو سال یا بیشتر زمان می برد. دانشجویان این مقطع به طور معمول باید 24 واحد اخذ کنند که پس از قبولی در واحدهای تعیین شده ، نسبت به ارائه پایان‌نامه اقدام می‌کنند.

شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

ترم اول: اواسط ماه مارچ تا اواسط ماه جولای

ترم دوم: اواخر آگوست / اوایل سپتامبر تا اوایل ماه فوریه

تعطیلات تابستانی هم در اغلب دانشگاه ها از اواخر ماه جون تا اواسط ماه آگوست می باشد.

دکترا در کره جنوبی

دوره های دکترا در کره جنوبی به طور معمول یک دوره سه تا چهار ساله می باشد. زبان تدریس در اکثر دانشگاه های کره جنوبی در مقطع دکترا انگلیسی است. همچنین هر سال تحصیلی در مقطع دکترا به دو ترم تقسیم می شود.

شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

ترم اول: اواسط ماه مارچ تا اواسط ماه جولای

ترم دوم: اواخر آگوست / اوایل سپتامبر تا اوایل ماه فوریه

تعطیلات تابستانی هم در اغلب دانشگاه ها از اواخر ماه جون تا اواسط ماه آگوست می باشد.

هزینه زندگی در کره جنوبی

میانگین هزینه زندگی دانشجویی در کره جنوبی

کسانی که از خوابگاه استفاده می کنند به طور میانگین ماهیانه حدود 500 تا 700 دلار هزینه دارند.

کسانی که به طور شخصی محلی برای اقامت اجاره می کنند به طور میانگین و با توجه به شهر محل تحصیل، ماهیانه حدود 800 تا 1200 دلار هزینه دارند.

هزینه تحصیل در کره جنوبی

در کشور کره جنوبی هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی و بین المللی برابر می باشد و میزان شهریه به نوع رشته و دانشگاه بستگی دارد. بورسیه های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان بین المللی در این کشور فراهم شده است که بین 30 تا 100 درصد شهریه تحصیلی را پوشش میدهند. در زیر به طور خلاصه هزینه های تحصیل در کره جنوبی آورده شده است:

دانشگاههای دولتی (ملی):

 • کارشناسی: 2000 تا 4400 دلار
 • کارشناسی ارشد و دکترا: 2500 تا 5100 دلار

دانشگاههای خصوصی:

 • کارشناسی: 3000 تا 5000 دلار
 • کارشناسی ارشد و دکترا: 3800 تا 6000 دلار

شرایط اخذ پذیرش در کره جنوبی

طریقه اخذ پذیرش برای تحصیل در کره جنوبی در موسسات مختلف متفاوت است اما عموما می توان از طریق پست یا به صورت آنلاین درخواست خود را به موسسه مدنظر ارائه نمود. سال تحصیلی در ماه مارس شروع می شود ولی اکثر دانشگاه دو نوبت در سال پذیرش دارند که نوبت دوم در ماه سپتامبر می باشد. مهلت ثبت نام برای نوبت مارس به طور معمول بین ماههای سپتامبر و نوامبر تعیین شده است، در حالی که برای ثبت نام در ترم سپتامبر، مهلت از ماه می تا ژوئن اعلام می شود.

دانستن زبان کره ای برای دانشجویان در حال تحصیل در کره جنوبی یک مزیت به شمار می رود گرچه 25 درصد واحدهای تحصیلی زبان انگلیسی ارائه می شود. البته تحصیل در کره جنوبی موجب خواهد شد تا دانشجویان بین المللی زبان کره ای را نیز تا حدودی یاد بگیرید. اثبات توانایی زبانی در هر رشته ای امری لازم می باشد.

بیمه سلامت

دانشجویان بین المللی باید بیمه سلامت فردی را از شرکت بیمه بهداشت و درمان ملی خریداری کنند.

بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی

می توان با تقریب خوبی گفت دانشگاه های کره جنوبی کلیه رشته های تحصیلی موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از لحاظ انتخاب رشته برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد. برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی خوبی دارند می توان جهت اخذ بورسیه نیز اقدام نمود.

 بورسیه های تحصیلی شامل دو بخش دولتی (بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان بین المللی اعطا میکند) و دانشگاهی (بورسیه هایی که دانشگاه ها مستقیما به دانشجویان بین المللی اعطا می نمایند) می شوند. شایان ذکر است که اکثر بورسیه ها در رشته های فنی به دانشجویان ارائه می شود.

ویزای دانشجویی کره جنوبی

برای تحصیل در کره جنوبی به ویزای نوع D-2  نیاز است که از طریق سفارتخانه و یا کنسولگری کره جنوبی قابل دریافت است. معمولا، در کنار اثبات مهارت زبان انگلیسی یا کره ای، از متقاضی مدارکی همچون گذرنامه ، گواهینامه ریزنمرات مدرسه، تاییدیه پذیرش از یک دانشگاه کره جنوبی، گواهی تمکن مالی درخواست خواهد شد.

محدودیتهای سنی برای تحصیل در کره جنوبی

در اکثر دانشگاههای کره جنوبی برای مقطع کارشناسی 35 سال، کارشناسی ارشد 40 سال و دکترا نیز 45 سال می باشد. البته ممکن است در برخی دانشگاهها محدودیتهای سنی متفاوت باشد.

تحصیل در رشته های پزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی با هدف پرورش پزشکانی حرفه ای و با اخلاق ارائه می شود. پزشکی در کره جنوبی جهت کمک به پیشرفت این علم از طریق آموزش نظریه های پزشکی و تکنیک های حرفه ای از سال 1968 پایه گذاری شد.

تحصیل پزشکی در کره جنوبی حدود 6 سال زمان می برد که شامل دو دوره اصلی پیش بالینی و دوره بالینی می شود.

 • دوره پیش بالینی: شامل مطالعاتی بر روی علوم پزشکی مانند: آناتومی بدن، فیزیولوژی و زیست شناسی می باشد.
 • دوره بالینی: شامل یادگیری مبتنی بر تمرین در بیمارستان های آموزشی و شیوه های کلی تمرکز در درمان می باشد.

عمده دروس در دانشگاه های پزشکی کره جنوبی به زبان انگلیسی ارائه می شود، به همین دلیل تسلط کامل به زبان انگلیسی برای متقاضیان تحصیل پزشکی در کره جنوبی الزامی می باشد. البته آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند می توانند در دوره های آموزشی زبان انگلیسی که دانشگاههای کره جنوبی برگزار می نماید، شرکت کنند.

لازم به توضیح است که علاوه بر تسلط کامل به زبان انگلیسی، آشنایی با زبان کره ای نیز برای دانشجویان بین المللی لازم است زیرا دانشجویان هنگام گذراندن دوره های عملی در بیمارستان های این کشور و برقراری ارتباط با بیمار و حتی برای گذراندن زندگی روزمره باید با زبان کره ای آشنایی کافی داشته باشند. البته یکی از واحدهای درسی دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کره جنوبی آموزش زبان کره ای می باشد. فارغ التحصیلان رشته پزشکی در کره جنوبی برای اخذ مجوز پزشکی باید در آزمونی مشکل شرکت نمایند که تسلط به زبان کره ای جهت شرکت در این آزمون الزامی و مهم می باشد. این آزمون به طور معمول در یکی از دانشگاه های غیر پزشکی کره جنوبی برگزار می شود.

هزینه تحصیل پزشکی در کره جنوبی

هزینه تحصیل پزشکی در کره جنوبی سالانه حدود 8000 دلار می باشد که نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته ارزان تر می باشد. دولت کره جنوبی برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که نمرات بالایی کسب کنند بورسیه های تحصیلی در نظر می گیرد. دانشجویان در حین تحصیل در کره جنوبی اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند و بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود را می توانند از این طریق تامین نمایند.

مزایای تحصیل پزشکی در کره جنوبی

 • هزینه های تحصیلی ارزان
 • اعتبار بالای مدارک دانشگاهی کره جنوبی در سطح بین الملل
 • کیفیت تحصیلی بالا
 • امکانات آموزشی بسیار مدرن و پیشرفته
 • اعطای بورسیه های مختلف تحصیلی به دانشجویان بین المللی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • گذراندن دوره کارآموزی در پیشرفته ترین و معتبرترین بیمارستان های کره جنوبی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش از برترین دانشگاه های پزشکی کره جنوبی

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • رونوشت و اصل مدارک شناسایی
 • ارائه گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشوانه مالی
 • تایید مدارک توسط سفارت