دریافت مشاوره
آرژانتین
 • css slideshow
 • css slideshow
 • css slideshow

کشور آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

آرژانتین کشوری است در آمریکای جنوبی و پایتخت آن بوئنوس آیرس است. زبان رسمی آرژانتین، اسپانیولی و جمعیت آن ۴۱ میلیون نفر می باشد. واحد پول این کشور پزو نام دارد. آرژانتین از لحاظ وسعت بعد از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و هشتمین کشور از لحاظ وسعت در بین کشورهای جهان است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین و سطح زندگی در آن بالا است. ۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبارند و بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند.

در کل در کشور آرژانتین بیش از 1500 دانشگاه و موسسه علمی- تحقیقاتی وجود دارد که بسیاری از آنها در پی جذب دانشجویان بین المللی هستند. از آنجایی که هزینه زندگی در آرژانتین خیلی بالا نیست، شرایط خاصی را برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده اند. همچنین آرژانتین و شیلی بالاترین سرانه توسعه انسانی و توسعه یافتگی را در آمریکای لاتین دارند.

وزارت علوم و تحقیقات فناوری ایران تنها مدارک 3 دانشگاه برتر آرژانتین را قبول دارد اما با ارزشیابی و نظرات کمیته فنی و ارزیابی تحت ضوابط خاصی سایر دانشگاه ها نیز قابل ارزیابی خواهند بود. اما وزارت علوم کشور آرژانتین کلیه مدارک دانشگاه های ایران را ارزیابی پذیرش می کند.

دانشگاهها براساس رنکینگ

Ranking

World Rank

University

1

314

Universidad de Buenos Aires

2

543

Universidad Nacional de la Plata

3

752

Universidad Nacional de Córdoba

4

1178

Universidad Nacional de Rosario

5

1301

Universidad Nacional del Litoral

6

1431

Universidad Nacional del Centro de la Provincia de Buenos Aires

7

1433

Universidad Tecnológica Nacional

8

1467

Universidad Nacional de Mar del Plata

9

1633

Universidad Nacional de San Martín Argentina

10

1661

Universidad Nacional del Sur

11

1689

Universidad Nacional de San Luis

12

1723

Universidad Nacional de Tucumán

13

1784

Universidad Nacional del Comahue

14

1907

Universidad Nacional de Cuyo Mendoza

15

1972

Universidad Nacional del Nordeste

16

2035

Universidad Nacional de Quilmes

17

2190

Universidad Nacional de Río Cuarto

18

2334

Universidad Nacional de San Juan

19

2375

Universidad Torcuato di Tella

20

2567

Universidad Nacional de Misiones

دوره های تحصیلی در آرژانتین

حدود 40 دانشگاه ملی در آرژانتین وجود دارد، دانشگاه هایی که بودجه خود را از طریق دولت این کشور تامین می کنند. این در حالی است که این کشور پذیرای دانشجویان بین المللی (مقطع کارشناسی) بسیاری می باشد. حدود 45 دانشگاه از دانشگاه های کشور آرژانتین خصوصی می باشند، دانشگاه هایی کوچکتر از دانشگاه های دولتی و با مبلغ شهریه بالاتر.

برای ادامه تحصیل در آرژانتین توجه به موارد زیر ضروری است:

 1. آشنائی کامل به زبان اسپانیولی
 2. برای کسانیکه علاقمند به ادامه تحصیلدر دوره کارشناسی هستند، داشتن مدرک پیش دانشگاهی ایرانی الزامی می باشد.
 3. گذراندن دوره یکساله اینفرماسیون ناسیونال برای کسانی که می خواهند وارد دانشگاه دولتی شوند.
 4. گذراندن دوره CBC در هنگام ورود به دانشگاه که تقریبا 7 درس است. حداقل زمان برای طی این دوره دو ترم تحصیلی (حدود یکسال) می باشد و در صورت موفقیت، می توان به تحصیل در دانشگاه و در رشته مورد نظر ادامه داد.
 5. تقریبا ورود به تمامی دانشگاه های آرژانتین بدون آزمون ورودی و از طریق ثبت نام صورت می گیرد و هیچمحدودیتی برای دانشجویان بین المللی جهت ثبت نام وجود ندارد.  

زبان تحصیل در آرژانتین

دانستن زبان اسپانیولی جهت تحصیل در آرژانتین ضروری است. زیرا زبان تحصیل در تمامی رشته ها در این کشور اسپانیولی می­ باشد. این در حالی است که زبان انگلیسی به عنوان یک زبان تجاری و زبان اسپانیولی برای زندگی روزمره، تدریس در دانشگاه ها و دوره های موجود در آنها در نظر گرفته می شود.

دانشجویان بین المللی که وارد دانشگاه های کشور آرژانتین می شوند، ملزم به اخذ گواهی مهارت های زبان اسپانیایی (CELU) از نهاد آموزش و امور دانشجویان خارجی می باشند. این گواهی میزان مهارت های دانشجویان به زبان اسپانیولی را نشان می دهد. ناگفته نماند که این آزمون سالانه دو بار و در دانشگاهی خاص برگزار می شود.

هزینه زندگی در آرژانتین

در کنار هزینه تحصیل مقرون به صرفه در آرژانیتن، باید دانست که هزینه زندگی در این کشور نیز در مقایسه با دیگر کشورهای آمریکای شمالی، کشورهای اروپایی و دیگر مقاصد تحصیلی پایین تر است.

مبلغ شهریه در دانشگاه های خصوصی آرژانتین بیش تر است و تا حد بسیاری بستگی به ساختار دوره ها خواهد داشت. این هزینه ها در حدود 8000 تا 24000 دلار آرژانتین ( 1000 تا 3000 دلار آمریکا ) برای یک سال خواهد بود. علاوه بر شهریه دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه های زندگی نیز خواهند بود که انتظار می رود برای یک زندگی دانشجویی مبلغی حدود 15700 تا 31700 دلار آرژانتین ( حدود 2000 تا 4000 دلار آمریکا ) برای یکسال هزینه شود.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که، دانشجویان بین المللی قادر به کار کردن در حین تحصیل در آرژانتین خواهند بود. جهت تحقق این مهم آنان ملزم به طی تمامی مراحل قانونی نظیر: اخذ مجوز کار و همچنین اخذ مجوز اقامت در این کشور خواهند بود.

شرایط اخذ پذیرش در آرژانتین

آرژانتین کشوری مناسب برای تحصیل در مقاطع مختلف می باشد. تحصیل در دانشگاههای این کشور به زبان اسپانیولی کاملا رایگان می باشد و گاها موسسات آموزشی با توجه به سوابق و وضعیت تحصیلی دانشجو بخشی از هزینه های زندگی را نیز تحت عنوان بورسیه پوشش می دهند. ورود به دانشگه های آرژانتین بسیار راحت است اما تحصیل در این دانشگاهها بسیار سخت گیرانه می باشد و به همین دلیل سطح کیفی آنها بالا می باشد.

دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین تعدادی از موسسات آموزشی را در خود جای داده اند. تفاوت این موسسه ها با دانشگاه ها در این است که برنامه های آموزشی موسسات بیشتر بر روی مباحث تخصصی متمرکز شده است. البته تحصیل در آرژانتین در همه دانشگاه ها امکان پذیر است.

سال تحصیلی در آرژانتین از مارس تا نوامبر می باشد. دانشجویان بین المللی ملزم به ارائه درخواست مستقیم به موسسه آموزشی مورد نظر خود هستند. ناگفته نماند که ارائه یک رونوشت از مدارک دوره دبیرستان ضروری است. پس از اخذ پذیرش و مشخص شدن دانشگاه مورد نظر، مرحله بعدی اخذ ویزای دانشجویی (ویزایی که حداقل برای دو سال اعتبار داشته باشد ) است.

برای ادامه تحصیل در آرژانتین توجه به موارد زیر ضروری است:

 1. آشنائی کامل به زبان اسپانیولی
 2. برای کسانیکه علاقمند به ادامه تحصیلدر دوره کارشناسی هستند، داشتن مدرک پیش دانشگاهی ایرانی الزامی می باشد.
 3. گذراندن دوره یکساله اینفرماسیون ناسیونال برای کسانی که می خواهند وارد دانشگاه دولتی شوند.
 4. گذراندن دوره CBC در هنگام ورود به دانشگاه که تقریبا 7 درس است. حداقل زمان برای طی این دوره دو ترم تحصیلی (حدود یکسال) می باشد و در صورت موفقیت، می توان به تحصیل در دانشگاه و در رشته مورد نظر ادامه داد.
 5. تقریبا ورود به تمامی دانشگاه های آرژانتین بدون آزمون ورودی و از طریق ثبت نام صورت می گیرد و هیچمحدودیتی برای دانشجویان بین المللی جهت ثبت نام وجود ندارد.  

ویزای دانشجویی آرژانتین

جهت اخذ ویزای دانشجویی آرژانتین موارد زیر باید رعایت شود:

 1. اصل و رونوشت گواهی آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات (ترجمه انگلیسی یا اسپانیایی)
 2. ارائه اصل و رونوشت گذرنامه (گذرنامه ای که حداقل به مدت شش ماه اعتبار داشته باشد)
 3. نامه پذیرش از دانشگاه به زبان انگلیسی و اسپانیایی
 4. ارائه اصل و رونوشت از تمام صفحات شناسنامه
 5. 2 قطعه عکس 2 در 2 با زمینه روشن
 6. تکمیل فرم های مربوطه
 7. ارائه گواهی استطاعت مالی از بانک
 8. گواهی عدم سوئ پیشینه از پلیس
 9. انگیزه نامه (SOP)
 10. رزومه (CV)

این نکته بسیار مهم است که این ویزا به مدت 6 ماه اعتبار خواهد داشت. هنگام درخواست ویزای آرژانیتن ترجیحا درخواست ویزا 1 یا چند بار ورود داده شود.

تحصیل در رشته های پزشکی

دانشگاه Austral دانشگاهی خصوصی است که در سال 1979 تاسیس شده است. این دانشگاه کاتولیکی معمولا رتبه های بالایی در رده بندی های جهانی و منطقه ای کسب می کند. این دانشگاه جز بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آرژانتین می باشد.

لیست دانشگاه های آرژانتین