دریافت مشاوره
  • css slideshow
  • css slideshow

دانشگاه کپنهاگ(University of Copenhagen)

معرفی دانشگاه کپنهاگ

 دانشگاه کپنهاگ ( Københavns Universitet) قدیمی‌ترین دانشگاه و مرکز تحقیقاتی در کشور دانمارک، شهر کپنهاگ است. این دانشگاه در سال ۱۴۷۹ میلادی تأسیس شد. اکثریت دانشجویان دانشگاه کپنهاگ را زنان تشکیل می‌دهند. این دانشگاه در آغاز کار زیر نظر کلیسای کاتولیک واتیکان فعالیت داشته است. در زمان نهضت اصلاحات مذهبی مارتین لوتر، کلیسا این دانشگاه را تعطیل کرد تا از گسترش تفکرات پروتستانی جلوگیری کند. در سال ۱۵۳۷ پس از پایان جریانات مذهبی دانشگاه کپنهاگ مجددا توسط کریستین سوم پادشاه دانمارک بازگشایی شد. این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۴۳ هزار دانشجو و ۹ هزار کارمند دارد. تعداد دانشجویان خارجی در این دانشگاه حدود چهار هزار نفر است. از این تعداد بیش از ۲۳ هزار نفر در مقطع کارشناسی، ۱۷ هزار نفر درکارشناسی ارشد و سه هزار نفر در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند. این دانشگاه چهار پردیس دارد که همگی در شهر کپنهاگ قرار دارند.

دانشگاه کپنهاگ یکی از اعضای اتحادیه بین‌المللی تحقیقات دانشگاهی است که بسیای از دانشگاه‌های مطرح جهان نظیر کمبریج و برکلی کالیفرنیا در آن عضو هستند. این دانشگاه شش دانشکده شامل دانشکده‌های علوم پزشکی، حقوق، علوم انسانی، علوم پایه، علوم اجتماعی و الهیات دارد. در سال ۲۰۰۷ دانشگاه سلطنتی کشاورزی و دامپزشکی و دانشگاه علوم دارویی دانمارک با دانشگاه کپنهاگ تجمیع شدند و در حال حاضر جزو دانشکده‌های آن هستند. کتابخانه، موزه زمین‌شناسی و موزه جانورشناسی دانشگاه کپنهاگ در دانمارک و دنیا بسیار معروف هستند. کتابخانه دانشگاه بخشی از کتابخانه سلطنتی دانمارک است که مدیریت آن بر عهده دانشگاه است.

دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس برای تحصیل به دانمارک سفر می کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند. دانشجویانی که دارای اقامت دائم، اقامت موقت قابل ارتقاء به اقامت دائم بوده و یا اولیاء آنها با وجود اینکه از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا بوده اما در دانمارک مشغول کار باشند، نیز شهریه پرداخت نمی کنند. کشورهایی که جزء اتحادیه اروپا نیستند بایستی بین۱۲۰.۰۰۰ – ۴۵.۰۰۰ کرون دانمارک یعنی همان ۱۰.۰۰۰ – ۸.۰۰۰ دلار آمریکا برای هر ترم تحصیلی بپردازند.

این دانشگاه پنج خوابگاه دولتی و تعدادی خوابگاه خصوصی در شهر کپنهاگ دارد. دانشگاه کپنهاگ امکان ارائه خوابگاه به دانشجویان را تنها در دو ترم اول تحصیل در این دانشگاه امکانپذیر می سازد. پس از اتمام این دوره به دانشجویان خود کمک می کند تا خانه هایی را در سطح شهر پیدا کنند. بنابراین حداقل دو ماه پیش از ورود به کپنهاگ باید درخواست اقامت و رزرو خوابگاه به دانشگاه ارائه شود. این دانشگاه دو نوع اقامت را برای دانشجویان خود مهیا می کند. اقامت در خوابگاه و اقامت در آپارتمان های دانشگاه. علاوه بر این خانه هایی را نیز برای کارکنان دانشگاه و دانشجویان مهیا می کند. هزینه رزرو آنلاین خوبگاه ۵۲۵ کرون دانمارک است. دانشگاه کپنهاگ یکی از پرافتخارترین دانشگاه‌ای اروپا محسوب می‌شود و فارغ‌التحصیلان آن تا به حال هشت جایزه نوبل و یک جایزه تورینگ را به خود اختصاص داده‌اند. از معروفترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه نیلز بور فیزیکدان دانمارکی است که شهرت او بیشتر به علت ردکردن مدل اتمی ارنست رادرفورد و ابداع مدل اتمی منظومه‌ای به نام خودش است. وی تلاش‌هایی بنیادی در زمینهٔ شناخت ساختار اتم و مکانیک کوانتوم داشت و برای همین تلاش‌هایش در سال ۱۹۲۲ برنده جایزه نوبل فیزیک شدیکی دیگر از فارغ‌التحصیلان نامدار این دانشگاه هانس کریستین اورستد است که برای کشف جریان الکتریکی تولیدی از میدان مغناطیسی و قانون دست راست در الکترومغناطیس مشهور است. کشف وی اساس کار دینام را بیان می‌کند. دانشگاه کپنهاگ دانمارک می‌تواند به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویانی باشد که به دنبال تحقیق و پژوهش مستمر هستند.

کپنهاگ پایتخت رنگارنگ دانمارک است؛ زیباترین فرزند اسکاندیناوی که از استکهلم پیشروتر و از اسلو خوشگذران‌تر است. اینجا زمانی سرزمین وایکینگ‌های ماهیگیر بوده و هنوز هم ردپایشان لا به لای دیدنی‌های شهر پیدا است. نه قرن تاریخ زیر پوست این شهر خوابیده و گردش در آن سفری تاریخی به اروپای شمالی است. جاذبه‌های کپنهاگ، دهکده‌های بازسازی‌شده، بقایای قلعه‌ای ۱۰۰۰ ساله و موزه‌هایی درجه‌یک‌اند. در موزه‌ی ملی دانمارک، تاریخ این کشور را از عصر حجر تا قرن بیستم مرور می‌کنید و در موزه‌ی هنر، شاهکارهای نقاشی اروپا را می‌بینید. معماری بی‌نظیر شهر هم خودش را در کلیساهای آجری بلند و بناهای قرن هفدهمی خیره‌کننده مثل رصدخانه‌ی روندِتارن نشان می‌دهد. کپنهاگ مدرن شهری غرق در گذشته نیست و نگاهی رو به سوی آینده دارد. معماری‌های کلاسیک و کانال‌ها در کنار ساختارهای مدرن، بناهای جدید و تعدادی  آسیاب بادی شگفت‌انگیز قرار گرفته‌اند که چهره‌ای زیبا به این شهر داده‌اند.

با توجه به عرض جغرافیایی، کپنهاگ دارای آب و هوایی نسبتا معتدل است. تابستان‌ها همانطور که مرسوم است گرم. همچنین در همه‌ی طول سال مقدار کمی بارش باران وجود دارد و ماه‌های جولای و آگوست را می توان خیس‌ترین ماه های سال به شمار آورد. زمستان های این شهر سرد هستند، اما مثل تعداد زیادی از شهرهای ساحلی اروپا چند هفته را در حالت انجماد سپری نمی کند. در طول زمستان برف می‌بارد، اگرچه، معمولا سبک است و بارش آن هم خیلی طولانی نمی‌شود. این شهر دارای روزهای بلند است، در طول ماه‌های ژوئن هوا معمولا تا بعد از نیمه های شب  واقعا تاریک نمی‌شود و پس از آن چند ساعت بیشتر طول نمی کشد تا خورشید طلوع کند. در حالی که در ماه دسامبر شما حتی در طول ظهر هم بیشتر در سایه‌ها حرکت خواهید کرد و خورشید بسیار مایل می تابد و هوا قبل از اینکه ساعت کاری تمام شود، کاملا تاریک خواهد شد.

سیستم حمل و نقل عمومی در کپنهاگ بسیار قابل اعتماد، وقت شناس و گسترده است. این سیستم شامل مترو، قطارها و اتوبوس‌ها می‌شود که همه‌ی آن‌ها از بلیط‌های مشابه استفاده می کنند. متروی شهر کپنهاگ شب و روز و در تمام طول هفته مشغول خدمات دهی به مسافران است. در ساعات شلوغی بین هر توقف حدود ۲ تا ۴ دقیقه فاصله است  خارج از این ساعات و در آخر هفته‌ها می توان این زمان را به ۳ تا ۶ دقیقه افزایش داد. جمعه و شنبه شب (بعد از ۰۱:۰۰) قطارها هر ۷ تا ۱۵ دقیقه و نیمه‌های شب آخر هفته‌ها (یکشنبه تا سه شنبه) هر ۲۰ دقیقه یک بار توقف دارند. به یاد داشته باشید که ممکن است در طول شب برای تعمیر و نگهداری ریل ها اقدام کنند، که این کار باعث می‌شود سفر شما کمی طولانی‌تر شود. عملیات تعمیر و نگهداری ریل‌ها بین ساعت ۰۱:۰۰ تا ۰۱:۲۵ و دوباره ۰۴:۱۵ تا۰۴:۴۵ انجام می‌شود.

کپنهاگ، یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیاست. اگرچه این شهر با شاخصه‌های میراث تاریخی ویژه‌اش همچون یک شبکه خیابانی قرون وسطایی باریک اعتبار یافته‌است اما به صورت مداوم در جهت بهبود کیفیت زندگی خیابانی خود در حال فعالیت بوده‌است. در ۴۰ سالی که خیابان اصلی کپنهاگ -استروگت به یک محدودهٔ کاملاً پیاده تبدیل شده‌است، برنامه‌ریزان شهری گام‌های کوچک بی‌شماری در جهت تغییر شکل شهر از یک مکان اتومبیل‌مدار به یک محیط شهروندگرا برداشته‌اند. فضاهای پیاده‌مدار مرکزی این شهر در طی یک برنامه ۴۰ساله از ابتدای دهه ۱۹۶۰ تا اواخر قرن گذشته به بیش از ۶ برابر افزایش یافته‌اند. همین اقدامات سبب شد که کپنهاگ به‌عنوان یکی از موفق‌ترین شهرهای پیادهٔ جهان در ژوئن سال ۲۰۰۴ پذیرای پنجمین کنفرانس بین‌المللی Walk 21 با شعائر شهرهایی برای مردم باشد.

 

دانشگاه کپنهاگ دریک نگاه

شعار : Coelestem adspicit lucem

شعار به انگلیسی : It (the eagle) beholds the celestial light

نوع دانشگاه : عمومی

سال تاسیس : 1479

بودجه : DKK 8,305,886,000

مکان : کپنهاگ، دانمارک

وبسایت : www.ku.dk

   

تعداد اعضای هیات علمی : 5,166

تعداد کارکنان اداری : 4,119

تعداد دانشجویان : 38,615

تعداد دانشجویان کارشناسی : 21,764

تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی : 16,818

تعداد دانشجویان دکترا : 3,106

کمپس : City Campus,
North Campus,
South Campus and
Frederiksberg Campus

 

 

رتبه بندی

نظام رتبه بندی رتبه
ARWU 30
Times 120
QS 73

 

دانشکده ها

دانشکده علوم پزشکی و بهداشت دانشکده حقوق دانشکده علوم اجتماعی
دانشکده علوم انسانی دانشکده علوم دانشکده الهیات

 

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش

  •  پرداخت application fee 
  • مدرک و ریزنمرات مقطع پیشین
  • رزومه (CV)
  • توصیه نامه
  • انگیزه نامه
  • نمرات آزمون های زبان انگلیسی
  •  ارزیابی مدارک تحصیلی : شهروندان غیردانمارکی که امتحان ورودی دانمارک را نمی دهند در صورتی شرائط ورود به دانشگاه ها را برآورده می کنند که مدارک آنها همسطح مدارک ورودی دانمارک تشخیص داده شوند. برای پیش ارزیابی مدارک خود به سایت http://en.iu.dk/recognition  رجوع کنید. این  پیش ارزیابی مختصرا معادل دانمارکی مدارک شما را تعیین می کند و شانس پذیرش شما را بهبود می بخشد. 

برای اطلاع از نیازمندی های دقیق هر برنامه تحصیلی به  این لینک مراجعه نمایید.

 

ددلاین

ترم ددلاین
پاییز 15 ژانویه
بهار 1 سپتامبر

 

مشاهیردانشگاه کپنهاگ

         
 Niels Henrik David Bohr was a Danish physicist who made foundational contributions to understanding atomic structure and quantum theory, for which he received the Nobel Prize in Physics in 1922.  Søren Aabye Kierkegaard was a Danish philosopher, theologian, poet, social critic and religious author who is widely considered to be the first existentialist philosopher.  Tycho Brahe was a Danish nobleman, astronomer, and writer known for his accurate and comprehensive astronomical and planetary observations. He was born in the then Danish peninsula of Scania.  Hans Christian Ørsted was a Danish physicist and chemist who discovered that electric currents create magnetic fields, which was the first connection found between electricity and magnetism  Sir Ove Nyquist Arup, CBE, MICE, MIStructE, FCIOB was an English engineer who founded Arup Group Limited, a multinational corporation that offers engineering, design, planning, project management, and consulting services for building systems.

 

         
 Bjørn Lomborg is a Danish author and visiting professor at the Copenhagen Business School as well as President of the Copenhagen Consensus Center. He is former director of the Danish government's Environmental Assessment Institute in Copenhagen  Helle Thorning-Schmidt is a retired Danish politician who served as the 26th Prime Minister of Denmark from 2011 to 2015, and Leader of the Social Democrats from 2005 to 2015. She is the first woman to hold either post.  Mogens Lykketoft is a Danish politician and a leading figure in the Social Democratic Party. In December 2002 he succeeded Poul Nyrup Rasmussen as party leader of the Social Democrats.  Holger Bech Nielsen is a Danish theoretical physicist, Professor emeritus at the Niels Bohr Institute, at the University of Copenhagen, where he started studying physics in 1961  Poul Oluf Nyrup Rasmussen, was Prime Minister of Denmark from 25 January 1993 to 27 November 2001 and President of the Party of European Socialists from 2004 to 2011. He was the leader of the governing Social Democrats from 1992 to 2002.

 

         
 Vigdís Finnbogadóttir served as the fourth President of Iceland from 1 August 1980 to 1996. She was the world's first democratically directly elected female president  Wilhelm Johannsen was a Danish botanist, plant physiologist, and geneticist. He is best known for coining the terms gene, phenotype and genotype, and for his 1903 "pure line" experiments in genetics.  Thomas Hansen Kingo was a Danish bishop, poet and hymn-writer born at Slangerup, near Copenhagen. His work marked the high point of Danish baroque poetry. He belonged to a rather poor family partly of Scottish origin and was educated a clergyman  Ludvig Holberg, Baron of Holberg was a writer, essayist, philosopher, historian and playwright born in Bergen, Norway, during the time of the Dano-Norwegian double monarchy. He was influenced by Humanism, the Enlightenment and the Baroque  Johan Ludvig Heiberg, Danish poet, playwright, literary critic, literary historian son of the political writer Peter Andreas Heiberg, and of the novelist, afterwards the Baroness Gyllembourg- the Ehrensvärd, was born in Copenhagen.