دریافت مشاوره
 • css slideshow
 • css slideshow

دانشگاه صنعتی دانمارک (Technical University of Denmark)

معرفی دانشگاه صنعتی دانمارک 

 دانشگاه صنعتی دانمارک (دانمارکی: Danmarks Tekniske Universitet) ( انگلیسی: Technical University of Denmark) یا به طور مخفف DTU دانشگاهی در شمال شهر کپنهاگ در کشور دانمارک می باشد که به‌عنوان یکی از برترین مؤسسات تکنولوژی اروپا و برترین دانشگاه فنی مهندسی اسکاندیناوی به‌شمار می‌رود.

این دانشگاه در سال ۱۸۲۹ میلادی با پیش قدمی هانس کریستین اورستد، به عنوان اولین دانشگاه پلی تکنیک در دانمارک تأسیس شد.انگیزه الهام بخش تاسیس،دانشگاه École Polytechnique در پاریس بود.خانه اول کالج جدید دو ساختمان در Studiestræde و St- Pederstræde در مرکز کپنهاگ بودند، اگر چه چندین بار گسترش یافتندولی کافی نبودند و در سال 1890 یک مجتمع ساختمانی جدید افتتاح شد. از سال 1933 این نهاد به طور رسمی به عنوان (Danmarks tkniske Højskole (DtH شناخته می شد، که معمولا به عنوان "دانشکده فنی دانمارک" ترجمه می شود. در تاریخ 1 آوریل 1994، در ارتباط با پیوستن (Danmarks Ingenirorakademi (DIA و DTH، نام Danish به Danmarks Tekniske Universitet تغییر یافت، به این معنی که کلمه "University" را شامل می شود، در نتیجه به آغاز DTU که دانشگاه امروزه شناخته شده است. نام رسمی، Den Polytekniske Læreanstalt، Danmarks Tekniske Universitet، هنوز هم نام اصلی را شامل می شود.

این دانشگاه توسط هیئت مدیره اداره میشود که از 10 عضو تشکیل شده است: 6 عضو از خارج از دانشگاه استخدام می شوند، 1 عضو توسط اعضای هیات علمی  1 عضو از سوی هیات مدیره و 2 عضو توسط دانشجویان دانشگاه انتخاب میشوند و رئیس DTU توسط هیئت مدیره دانشگاه انتخاب می شود. رئيس جمهور به نوبه مدیران دانشکده ها را تعیین می کنند. از آنجایی که DTU دارای مجلس اساتید نیست و از آنجایی که اعضای هیئت علمی در انتصاب رییس دانشگاه و روسای دانشکده ها دخالت نمی کنند، این دانشگاه دارای هیئت علمی نمی باشد.

در نوامبر سال 1967، مرکز محاسبات دانشگاه میزبان اولین جلسه گروه مطالعات کمیته علوم ناتو در مورد اصطلاح جدید مهندسی نرم افزار بود. در ژانویه 2007 دانشگاه با مراکز تحقیقاتی دانمارکی مختلفی ادغام شد از جمله : مرکز تحقیقات Riso، تحقیقات غذایی دانمارک،نظرسنجی ماهیانه دانمارک و تحقیقات حمل و نقل دانمارک. مطابق رتبه‌بندی سال ۲۰۰۷ مؤسسه تایمز، این دانشگاه در رتبه ۱۳۰ام در بین دانشگاه‌های دنیا قرار داشت که این رتبه در سال ۲۰۱۰ به ۱۲۲ام رسید. همچنین در رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۱۵ در زمینهٔ مهندسی، دانشگاه دوم اسکاندیناوی و ۳۶ام دنیا بوده است و در مجموع در بین دانشگاه‌های دنیا رتبه ۱۱۲را کسب کرد. در سال ۲۰۰۸ در رتبه‌بندی لیدن و براساس نشریات علمی در بازه زمانی ۲۰۰۰–۲۰۰۷، دانشگاه صنعتی دانمارک به عنوان دانشگاه اول در منطقه اسکاندیناوی و ۵ام در اروپا معرفی شد.در رتبه‌بندی تایمز براساس اهمیت مقالات علمی چاپ شده در زمینه مهندسی بین سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ این دانشگاه در ردیف ۲۰ام دنیا و سوم اروپا قرار گرفت و در رتبه‌بندی خلاق‌ترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۵ که توسط تامسون رویترز انجام شد، به عنوان دانشگاه اول اسکاندیناوی، ۷ام اروپا و ۴۳ام جهان انتخاب شد.

  کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک می باشد. کپنهاگ، یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیاست. اگرچه این شهر با شاخصه‌های میراث تاریخی ویژه‌اش همچون یک شبکه خیابانی قرون وسطایی باریک اعتبار یافته‌است اما به صورت مداوم در جهت بهبود کیفیت زندگی خیابانی خود در حال فعالیت بوده‌است. در ۴۰ سالی که خیابان اصلی کپنهاگ -استروگت به یک محدوده کاملاً پیاده تبدیل شده‌است، برنامه‌ریزان شهری گام‌های کوچک بی‌شماری در جهت تغییر شکل شهر از یک مکان اتومبیل‌مدار به یک محیط شهروندگرا برداشته‌اند. فضاهای پیاده‌مدار مرکزی این شهر در طی یک برنامه ۴۰ساله از ابتدای دهه ۱۹۶۰ تا اواخر قرن گذشته به بیش از ۶ برابر افزایش یافته‌اند. همین اقدامات سبب شد که کپنهاگ به‌عنوان یکی از موفق‌ترین شهرهای پیادهٔ جهان در ژوئن سال ۲۰۰۴ پذیرای پنجمین کنفرانس بین‌المللی Walk 21 با شعار شهرهایی برای مردم باشد. در شهر کپنهاگ منطقه آزادی به نام کریستیانیا وجود دارد که درواقع یک منطقهٔ خودگردان هیپی‌ها است که در آنجا ساختمان‌های قدیمی و جدید با معماری متفاوت وجود دارد و ساکنین آن جا نوعی زندگی اجتماعی اشتراکی بر پایه عدالت اجتماعی و احترام به محیط زیست دارند. بسیاری از تحلیلگران وجود این منطقه را نشانهٔ وجود دموکراسی آزاد در دانمارک می‌دانند. عکس‌برداری در این منطقه نیز ممنوع می باشد.

به تازگي شاخص اقتصاد سبز جهاني کپنهاگ  را با امتياز کامل ۱۰۰ به عنوان سبزترين شهر جهان برگزيده است.ايجاد باغ در پشت بام ساختمان ها در اين شهر محبوبيت زيادي دارد و اين باغ ها ايستگاه هايي را براي پرندگان مهاجر و حشرات ايجاد مي کند. به علاوه باعث ارتقاي کيفيت هوا مي شود و با کاستن از سرعت جاري شدن آب باران مانع از بروز سيل مي گردد. کشاورزي و کشت و کار شهري در ميان شهروندان کپنهاگ محبوب است. توليد مايحتاج غذايي در منزل موجب کاهش نياز به واردات محصولات و درنتيجه کاستن از ميزان انتشارات کربني مي شود. به علاوه گامي به سوي پايداري شهر است. يکي از اهداف شهر کپنهاگ رسيدن به شهري فاقد کربن در سال ۲۰۲۵ است. از اين رو مسئولان اين شهر اين هدف را با جايگزين کردن منابع انرژي زغالي با منابع انرژي زيستي، حمايت از فضاهاي سبز و به کارگيري فناوري گرمايشي و سرمايشي هوشمندتر دنبال مي کنند. 
با توجه به عرض جغرافیایی، کپنهاگ دارای آب و هوایی نسبتا معتدل است. تابستان‌ها همانطور که مرسوم است گرم. همچنین در همه‌ی طول سال مقدار کمی بارش باران وجود دارد. زمستان های این شهر سرد هستند، اما مثل تعداد زیادی از شهرهای ساحلی اروپا چند هفته را در حالت انجماد سپری نمی کند. در طول زمستان برف می‌بارد، اگرچه، معمولا سبک است و بارش آن هم خیلی طولانی نمی‌شود. یک مورد که باید به آن توجه کنید آن است که این شهر دارای روزهای بلند است. در طول ماه‌های ژوئن هوا معمولا تا بعد از نیمه های شب  واقعا تاریک نمی‌شود و پس از آن چند ساعت بیشتر طول نمی کشد تا خورشید طلوع کند. در حالی که در ماه دسامبر شما حتی در طول ظهر هم بیشتر در سایه‌ها حرکت خواهید کرد و خورشید بسیار مایل می تابد و هوا قبل از اینکه ساعت کاری تمام شود، کاملا تاریک خواهد شد.

سیستم حمل و نقل عمومی در کپنهاگ بسیار قابل اعتماد، وقت شناس و گسترده است. این سیستم شامل مترو، قطارها و اتوبوس‌ها (ازجمله اتوبوس آبی) می‌شود که همه‌ی آن‌ها از بلیط‌های مشابه استفاده می کنند:  اتوبوس‌های A نخستین اتوبوس‌ها در مرکز کپنهاگ هستند. این وسایل نقلیه عمومی، هر ۳ تا ۷ دقیقه یک بار در طی ساعات شلوغی (بین ۷ تا ۹ صبح و ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ عصر) توقف می کنند که البته این حالت را می توان به حدود ۱۰ دقیقه قبل و بعد از این ساعات هم تعمیم داد. این اتوبوس‌ها تمام وقت کار می کنند. نوع دیگر اتوبوس‌ها گروه S هستند. این اتوبوس‌ها هر ۵ تا ۱۰ دقیقه طی ساعات شلوغی و هر ۲۰ دقیقه خارج از این ساعات توقف می کنند. اتوبوس‌های سری S ، از سری A سریع‌تر هستند چرا که توقف کمتری دارند. این اتوبوس ها معمولا بین ساعت ۶ صبح تا ۱ بعد از نیمه شب مشغول ارایه خدمات هستند. سری دیگر اتوبوس‌های شبانه هستند که بین ساعت ۰۱:۰۰ تا ۰۵:۰۰ اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند. متروی شهر کپنهاگ شب و روز و در تمام طول هفته مشغول خدمات دهی به مسافران است. در ساعات شلوغی بین هر توقف حدود ۲ تا ۴ دقیقه فاصله است  خارج از این ساعات و در آخر هفته‌ها می توان این زمان را به ۳ تا ۶ دقیقه افزایش داد. جمعه و شنبه شب (بعد از ۰۱:۰۰) قطارها هر ۷ تا ۱۵ دقیقه و نیمه‌های شب آخر هفته‌ها (یکشنبه تا سه شنبه) هر ۲۰ دقیقه یک بار توقف دارند. یکی  از کارت‌های سفری که به میزان زیادی در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد کرد، کارت کپنهاگ است. اما ویژگی بارز این کارت این است که علاوه بر استفاده نامحدود در سیستم حمل و نقل عمومی، دسترسی رایگان به بیش از ۷۲ جاذبه‌ی تفریحی و موزه و همچنین دریافت تخفیف در چندین رستوران، نقطه‌ی دیدنی، اجاره‌ی ماشین و تعداد بیشتری را برایتان فراهم می کند.

 

دانشگاه صنعتی دانمارک دریک نگاه

نام های پیشین : (Den Polytekniske Læreanstalt (1829–1933
(Danmarks Tekniske Højskole (1933–1994

نوع دانشگاه : دولتی

سال تاسیس : 1829

مکان :  لینگبی، کپنهاگ، دانمارک

وبسایت : www.dtu.dk

 Logo of the Technical University of Denmark

تعداد کارکنان اداری : 1,540

تعداد دانشجویان : 11,031

تعداد دانشجویان کارشناسی : 7,197

تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد: 3,834

تعداد دانشجویان دکترا : 1,330

رنگ : قرمز و خاکستری

نام مستعار : DTU

تیم های ورزشی : Rugby union, Volleyball

 

 

 رتبه بندی

نظام رتبه بندی رتبه
Times 153
QS 112

 

دانشکده ها و موسسات 

 

DTU Aqua, National Institute for Aquatic Resources
DTU Business, DTU Executive School of Business
DTU Cen, Center for Electron Nanoscopy
DTU Chemical Engineering, Department of Chemical and Biochemical Engineering
DTU Chemistry, Department of Chemistry
DTU Civil Engineering, Department of Civil Engineering
DTU Compute, Institut for Matematik og Computer Science
DTU Danchip, National Center for Micro and Nanofabrication
DTU Diplom, Department of Bachelor Engineering
DTU Electrical Engineering, Department of Electrical Engineering
DTU Environment, Department of Environmental Engineering
DTU Executive School of Business
DTU Food, National Food Institute
DTU Fotonik, Department of Photonics Engineering
DTU Management Engineering, Department of Management Engineering
DTU Mechanical Engineering, Department of Mechanical Engineering
DTU Nanotech, Department of Micro-and Nanotechnology
DTU Physics, Department of Physics
Risø DTU, National Laboratory for Sustainable Energy
DTU Space, National Space Institute
DTU Systems Biologi, Department of Systems Biology
DTU Library, Technical Information Center of Denmark
DTU Vet, National Veterinary Institute
DTU Wind Energi, Department of Wind Energy
DTU Transport, Department of Transport: The department provides Transportation and Logistics master's degree programs in engineering and technology. A Ph.d. Programme is also offered.
DTU Mathematics
Arctic Technology Centre
Center for Facilities Management
Center for Biological Sequence Analysis – chair Søren Brunak
Center for Information and Communication Technologies
Center for Microbial Biotechnology
Center for Phase Equilibria and Separation Processes
Center for Technology, Economics and Management
Center for Traffic and Transport
Centre for Applied Hearing Research
Centre for Electric Power and Energy
Combustion and Harmful Emission Control
The Danish Polymer Centre
IMM Statistical Consulting Center
International Centre for Indoor Environment and Energy
Centre for Advanced Food Studies
Nano-DTU
Fluid-DTU
Food-DTU
EnergiDTU

 

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی 

 •  مدرک و ریزنمرات مقطع پیشین
 • رزومه
 •  ددلاین مقطع کارشناسی : 15 مارچ
 • نمرات آزمون های زبان انگلیسی
آزمون حداقل نمره قابل قبول
آیلتس 6.5
تافل اینترنتی 88
تافل کامپیوتری 230

 

 مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش مقطع تحصیلات تکمیلی

 •  پرداخت 100 یورو application fee
 • مدرک و ریزنمرات مقطع پیشین
 • رزومه
 • دو توصیه نامه
 • کسب حداقل 75% معدل معیار
 • ددلاین مقطع تحصیلات تکمیلی : 15 ژانویه
 • نمرات آزمن های زبان انگلیسی :
  آزمون حداقل نمره قابل قبول
  آیلتس 6.5
  تافل اینترنتی 88
  تافل کامپیوتری 230

 برای اطلاع از شرایط خاص هر برنامه تحصیلی به لینک های زیر مراجعه نمایید.

برنامه تحصیلی PDF
MSc in Advanced and Applied Chemistry  Download as PDF
MSc in Aquatic Science and Technology  Download as PDF
MSc in Architectural Engineering  Download as PDF
MSc in Bioinformatics and Systems Biology  Download as PDF
MSc in Biomedical Engineering  Download as PDF
MSc in Biotechnology  Download as PDF
MSc in Chemical and Biochemical Engineering  Download as PDF
MSc in Civil Engineering  Download as PDF
MSc in Computer Science and Engineering  Download as PDF
MSc in Design & Innovation  Download as PDF
MSc in Digital Media Engineering  Download as PDF
Msc in Earth and Space Physics and Engineering  Download as PDF
MSc in Electrical Engineering  Download as PDF
MSc in Engineering Acoustics  Download as PDF
MSc in Engineering Design and Applied Mechanics  Download as PDF
MSc in Engineering, Photonics Engineering  Download as PDF
MSc in Environmental Engineering  Download as PDF
MSc in Food Technology  Download as PDF
MSc in Industrial Engineering and Management  Download as PDF
MSc in Materials and Manufacturing Engineering  Download as PDF
MSc in Mathematical Modelling and Computation  Download as PDF
MSc in Petroleum Engineering  Download as PDF
MSc in Pharmaceutical Design and Engineering  Download as PDF
MSc in Physics and Nanotechnology  Download as PDF
MSc in Sustainable Energy  Download as PDF
MSc in Telecommunication  Download as PDF
MSc in Transportation and Logistics  Download as PDF
MSc in Wind Energy  Download as PDF
 
 

مشاهیردانشگاه صنعتی دانمارک 

Anders Hejlsberg.jpg (if image is smaller than 250px) Per Brinch Hansen - 1999.jpg StoustrupSegway.jpg
Anders Hejlsberg is a prominent Danish software engineer who co-designed several popular and commercially successful programming languages and development tools. He was the original author of Turbo Pascal and the chief architect of Delphi Sir Ove Nyquist Arup, CBE, MICE, MIStructE, FCIOB was an English engineer who founded Arup Group Limited, a multinational corporation that offers engineering, design, planning, project management, and consulting services for building systems. Per Brinch Hansen was a Danish-American computer scientist known for his work in operating systems, concurrent programming and parallel and distributed computing. Jakob Stoustrup is a Danish Scientist employed at Aalborg University, Denmark, where he acts as a professor in the area of Control Theory and a Vice Dean with responsibility for education and for energy research. Poul Henningsen was a Danish author, critic, architect, and designer, who was one of the leading figures of the cultural life of Denmark between the World Wars. In Denmark, he often is referred to, simply, as PH.

 

Henrik Pontoppidan 1913.jpg Soren Brunak-ISMB2016 (29036238545).jpg Morten Bo Madsen crop.jpg Jakob Nielsen 1.jpg HenrikSvensmark.jpg
Henrik Pontoppidan was a Danish realist writer who shared with Karl Gjellerup the Nobel Prize for Literature in 1917 for "his authentic descriptions of present-day life in Denmark. Søren Brunak, Ph.D. is a Danish biological and physical scientist working in bioinformatics, systems biology and medical informatics. Morten Bo Madsen is a Danish physicist, associate professor at the Niels Bohr Institute. He was a Co-Investigator on the Phoenix Mars mission which proved the presence of water on Mars. Jakob Nielsen is a Danish web usability consultant. He holds a Ph.D. in human–computer interaction from the Technical University of Denmark in Copenhagen. Henrik Svensmark is a physicist and professor in the Division of Solar System Physics at the Danish National Space Institute in Copenhagen.