دریافت مشاوره
  • css slideshow
  • css slideshow
  • css slideshow

انستیتوی کارولینسکا(Karolinska Institute)

معرفی انستیتوی کارولینسکا


انستیتوی کارولینسکا ( Karolinska Institutet، نام پیشین: انستیتو پزشکی سلطنتی کارولینسکا) یکی از بزرگ‌ترین دانشگاههای علوم پزشکی اروپا است که در شهر استکهلم، سوئد واقع شده‌است. انستیتوی کارولینسکا، موسسه‌ای علمی و غیردولتی است که وظیفه انتخاب برنده جایزه نوبل در رشته فیزیولوژی و پزشکی را برعهده دارد.

انستیتو کارولینسکا در سال ۱۸۱۰ میلادی به فرمان کارل سیزدهم پادشاه سوئد و نروژ تأسیس شد، در ابتدا هدف آن تربیت جراحان ماهر ارتش در جنگ فنلاند بر ضد روسیه تزاری بود. گرچه پس از آن زمینه فعالیتهایش گسترش یافته و به یکی از مراکز اصلی تولید و تحقیق دانش پزشکی در اروپا و جهان بدل شد. این مؤسسه از سال ۱۸۹۵ میلادی امتیاز انحصاری اعطای جایزه نوبل پزشکی را در اختیار دارد.

دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینکا بعد از دانشگاه اوپسالا که در سال 1477 و دانشگاه لوند که در سال 1666 تاسیس شده اند قدمی ترین دانشکده پزشکی در سوئد می باشد. بیمارستان این دانشگاه نیز در منطقه سولنا و هادینگز قرار گرفته و یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی و عملیاتی جهان می باشد . 30 در صد کل آموزشهای پزشکی و 40 درصد تحقیقات پزشکی کل کشور سوئد در این دانشگاه انجام می شود. اغلب رشته های پزشکی این داشنگاه به زبان سوئدی ارایه می شوند اما تقریبا تمامی دروس در مقطع دکتری این دانشگاه به زیان انگلیسی ارائه می شوند. موسسه کارولینسکا همیشه در رتبه بندی های مهم و معتبر جهانی جایگاه ویژه ای دارد و در حال حاضر از نظر مطالعه پزشکی در مقام نهم جهان می باشد .این دانشگاه پس از دانشگاه اوپسلا و دانشگاه لوند سومین دانشگاه قدیمی علوم پزشکی کشور سوئد است .

موسسه کارولینسکا در رشته های متفاوت از گروه علوم پزشکی دانشجو می پذیرد.وتقریبا همه رشته های پزشکی در لیست رشته های این دانشگاه وجود دارد. دوره دکترا معمولا در کشور سوئد ۵ ساله می باشد و دانشجو باید ۱۶۰ واحد را بگذراند و با ارائه پایان نامه و دفاعیه که مورد تایید گروهی از استادان باشد می تواند مدرک دکترای خود را اخذ نماید. این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس برای رشته های شیمی ،زیست،ژنتیک و…. رشته های مرتبط با پزشکی پذیرش دارد همچنین این دانشگاه در این مقطع دوره های زبان نیز برگزار می کند .دوره فوق لیسانس در کشور سوئد ۲ ساله می باشد. شهریه تحصیلی برای همه رشته ها سالیانه حدود مبلغ ۱۸۰ هزار کرون سوئد است .

هدف دانشگاه ا این است که سهم قابل توجهی در بهبود سلامت انسان داشته و با تحقیق و تعلیم با جامعه همکاری کند. این دانشگاه گسترده ترین طیف رشته های آموزش پزشکی را در سوئد ارئه می دهد. بسیاری از برنامه ها برنامه شامل آموزش های کلینیکال یا آموزش های دیگر در سیستم مراقبت های بهداشتی می باشند. نزدیکی بیمارستان دانشگاه کارولینسکا و دیگر بیمارستان های آموزشی در منطقه استکهلم، در طول تحصیل نقش مهمی ایفا می کند. اساتید درموسسه کارولینسکا اغلب تحقیقات را به موازات آموزش انجام می دهند. این تضمین می کند که دانش آموزان در آخرین پیشرفت ها  در زمینه پزشکی درگیر هستند. حوزه های تحقیقاتی این دانشگاه عبارتند از:

Cancer and Haematology
Cell, Molecular and Structural Biology
Circulation and Respiration
Developmental Biology, Stem Cells, Reproductive, Regenerative and Reparative Medicine
Endocrinology and Metabolism
Epidemiology and Public Health Sciences
Health Care Sciences
Immunology, Infection, Inflammation and Microbiology
Neuroscience

یکی از نکات بسیار مثبت این دانشگاه برای دانشجویان خارجی که میخواهند در هنگام تحصیل کار هم کنند این است ومحدودیتی برای ساعت کار ندارد .وحتی دانشگاه به آنها اجازه میدهد که در رستوران ها و کافه های محوطه دانشگاه کار کنند‌.دانشگاه کارولینسکا امکانات خوبی برای دانشجوهای خود در نظر گرفته است ازجمله میتوان به سرویس رفت و آمد برای دانشجویان ،اماکن مذهبی برای تمام اقلیت های مذهبی، امکان کار در رستوران ها و کافه های محوطه دانشگاه ، قهوه یک. سال تحصیلی در این دانشگاه به دو ترم تقسیم می شود ترم پاییز در اواخر اوت آغاز و در اواسط ژانویه به پایان میرسد . ترم بهار که در اواسط ژانویه آغاز و در ژوئن به پایان می رسد .

استکهلم(Stockholm) پایتخت کشور سوئد و بزرگ‌ترین شهر این کشور و پرجمعیت‌ترین شهر در سرزمین‌های نوردیک است. جمعیت این شهر ۹۰۹٬۹۷۶ نفر است که با حومهٔ آن حدود ۱٬۳۷۲٬۵۶۵ نفر است. طول روز در این شهر در اوایل تابستان بیش از 18 ساعت و اواخر پاییز حدود 6 ساعت است.

جمعیت محدوده کلان‌شهری استکهلم ۱٬۴ میلیون نفر است. مساحت شهر ۱۸۸ کیلومتر مربع است. شهر بر روی چهارده جزیره که با پل پیوند دارند بنا شده‌است و این شهر و پیرامونش ۲۴٫۰۰۰ جزیره دارد. به خاطر آب‌راه‌های زیاد موجود در استکهلم، آن را «ونیز شمال» نیز نامیده‌اند. طول روز در استکهلم در اوایل تابستان بیش از ۱۸ ساعت و در اواخر پاییز در حدود ۶ ساعت است. این شهر به خاطر استفاده از وسایل نقلیه پاک و ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و حرکت به سمت حذف کربن از محیط شهری و البته به کارگیری از فناوری‌های پاک که سبب پایین آمدن میزان تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی می‌شد به عنوان پایتخت سبز اروپا در سال ۲۰۱۰ میلادی انتخاب شد. بر اساس آمار ۲۲٪ جمعیت کلی کشور سوئد در استکهلم زندگی می‌کنند که ۲۹٪ تولید ناخالص ملی این کشور را شامل می‌شود. در دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی شمار ۲۰۱٬۸۲۱ خارجی در ین شهر زندگی می‌کنند که بیشترین شمار آن مربوط به اتباع فنلاندی (۱۷٬۵۷۹) و عراقی (۱۶٬۳۷۴) هستند. بیشترین زبان مورد تکلم در این شهر سوئدی، فنلاندی، عربی، کردی، ترکی، فارسی و بوسنیایی است. این شهر با حومه شامل ۲۶ منطقه (شهرداری) است که مناطق استکهلم با جمعیت ۸۴۶٬۹۲۸ نفر پرجمعیت‌ترین منطقه این شهر است که پس از آن بوتکیه‌رکا (۵۴٬۲۸۰) که در جنوب غربی استکهلم واقع شده‌است و دانده‌رید با جمعیت ۲۵٬۸۳۰ دومین و سومین مناطق پرجمعیت این شهر هستند.
نزدیک ۸۵٪ از ساکنان استکهلم در صنایع خدماتی و مشاغل بانکی فعال هستند. این شغل‌ها شامل شرکت‌های فناوری مانند آی‌بی‌ام، اریکسون و الکترولوکس و در مشاغل بانکی همانند شرکت خدمات ملی نوردیا، سوئدبانک، هندلزبانکن و شرکت خدمات مای اس‌ئی‌بی شاغل هستند. نبود نیروگاه‌های با سوخت فسیلی در این شهر سبب شده‌است که استکهلم پاک‌ترین کلان‌شهر جهان نام بگیرد. همچنین وجود شرکت‌های سهامی خاص همانند شرکت خدمات مالی اسکاندیا و شرکت بیمهٔ فولکسام (بزرگ‌ترین شرکت بیمه در کشور سوئد) در این شهر هم سبب درآمدزایی و هم اشتغال‌زایی بیشتر در این شهر‍ شده‌است. یکی دیگر از موارد درآمدزای استکهلم، شرکت چندملیتی تولید پوشاک و لوازم آرایشی اچ اند ام است. گردشگری نیز یکی دیگر از بخش‌های مهم و تأثیرگذار در اقتصاد شهر است، به‌طوری‌که این شهر دهمین شهر پربازدید در قاره اروپا است.

آموزش دانشگاهی به صورت نوین در این شهر به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد که در این سده در این شهر به صورت آکادمیک در دانشگاه رشتهٔ پزشکی آموزش داده می‌شد. از دیگر پژوهش‌های آغازین در این شهر می‌توان به ساخت رصد خانه استکهلم در همین سده اشاره کرد. مؤسسه سلطنتی فناوری در سده نوزدهم با نام کوتاه شده KTH یا با آوا نوشت سوئدی (Kungliga Tekniska högskolan) در استکهلم ساخته شد که در این مکان آموزشی که امروزه یکی از مکان‌های آموزشی برتر جهان است رشته‌های همچون زیست‌فناوری، مهندسی برق، علوم رایانه، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی شیمی و دیگر رشته‌ها تدریس می‌شود. از دیگر دانشگاه‌های این شهر می‌توان به دانشگاه استکهلم (دارنده چهار نشان در جایزه نوبل شیمی و دو نشان در جایزه نوبل ادبیات) دانشکده اقتصاد استکهلم، کالج سلطنتی موسیقی استکهلم و انستیتو پزشکی کارولینسکا که در رشته‌های پزشکی و فیزیولوژی جایزه نوبل را اهدا می‌کند.

 

انستیتوی کارولینسکا دریک نگاه

نام های پیشین: Kongl. Carolinska Medico Chirurgiska Institutet 
(1817-1968)

شعار: To improve human health

نوع دانشگاه: دولتی

سال تاسیس: 1810

بودجه: SEK 6.67 billion

پردیس:  Solna (Main) and Flemingsberg

موقعیت:  Solna, Stockholm , Sweden

 

تعداد دانشجویان: 5,973

تعداد دانشجویان دکترا: 2,267

تعداد کارکنان اداری: 4,820

رنگ: KI Plum

وبسایت: www.ki.se

 
رتبه بندی

نظام رتبه بندی رتبه جهانی
ARWU 44
Times 38
QS 7

 

دانشکده ها

با کلیک بر روی هر کدام به صفحه دپارتمان در سایت دانشگاه می روید.

Department of Biosciences and Nutrition

Department of Cell and Molecular Biology

Department of Clinical Neuroscience

Department of Clinical Science and Education, Södersjukhuset

Department of Clinical Science, Intervention and Technology

Department of Clinical Sciences, Danderyd Hospital

Department of Dental Medicine

Department of Laboratory Medicine

Department of Learning, Informatics, Management and Ethics

Department of Medical Biochemistry and Biophysics

Department of Medical Epidemiology and Biostatistics

Department of Medicine, Huddinge

Department of Medicine, Solna

Department of Microbiology, Tumor and Cell Biology

Department of Molecular Medicine and Surgery

Department of Neurobiology, Care Sciences and Society

Department of Neuroscience

Department of Oncology-Pathology

Department of Physiology and Pharmacology

Department of Public Health Sciences

Department of Women's and Children's Health

Institute of Environmental Medicine

 

برنامه های تحصیلی دانشگاه در سال 2018-2019

برنامه تحصیلی واحد Rate روش تحصیل
Occupational Therapy 180 100%  
Audiology 180 100%  
Midwifery 90 100%  
Biomedical Analyst Program 180 100%  
physiotherapist program 180 100%  
The Master's Program in Biomedicine 180 100%  
Supplementary education for midwives with foreign degrees from countries outside the EU / EEA and Switzerland 60 100%  
Supplementary education for physiotherapists with foreign degrees from countries outside the EU / EEA and Switzerland 60 100%  
Supplementary education for doctors with foreign degrees from countries outside the EU / EEA and Switzerland 60 100%  
Supplementary education for nurses with foreign degrees from countries outside the EU / EEA and Switzerland 60 100%  
Supplementary education for dentists with foreign degrees from countries outside the EU / EEA and Switzerland 60 100%  
Speech Therapy program 240 100%  
Medicine Program 330 100%  
Master's program in diagnostic cytology 60 100%  
The Master's Program in Global Health 60 100%  
The Master's Program in Clinical Optometry 60 100%  
Master's program in nutrition science 60 100%  
Master's program in bio-entrepreneurship 120 100%  
Master's program in biomedicine 120 100%  
Master's program in Public Health 120 100%  
The Master's Program in Health Economics, Policy and Management 120 100%  
The Master's Program in Health Informatics 120 100%  
Master's degree in molecular science in life sciences 120 100%  
Master of Science in Toxicology 120 100%  
Opticians program 180 100%  
Psykologprogrammet 300 100%  
Study program 90 50%  
Supplementary education in odontological prophylaxis 60 100%  
Radiography 180 100%  
Nursing 180 100%  
Nursing 180 100% Distance
Specialist Nursing Program - Ambulance Care 60 75% Distance
Specialist Nursing Program - Anesthetic Care 60 100%  
Specialist Nursing Program - Children and Youth 60 50% Distance
Specialist Nursing Program - District Nurse 75 100%  
Specialist Nursing Program - District Nurse 75 50% Distance
Specialist Nursing Program - Intensive Care 60 100%  
Specialist Nursing Program - Surgical Care 60 50% Distance
Specialist Nursing Program - Medical Care 60 50% Distance
Specialist Nursing Program - Oncological Care 60 50% Distance
Specialist Nursing Program - Operational Nursing 60 100%  
Specialist Nursing Program - Psychiatric Care 60 50% Distance
Specialist Nursing Program - care of the elderly 60 50% Distance
Dental Hygiene program 120 100%  
Dentistry 300 100%  

 

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش

پرداخت اپلیکیشن فی 900 SEK
تکمیل فرم آنلاین
رزومه (CV)

نمرات آزمون های زبان انگلیسی:

IELTS Academic
For English 7: an overall mark of 7.0 and no section below 6
For English 6: an overall mark of 6.5 and no section below 5.5
For English 5: an overall mark of 5.5 and no section below 5.0

(TOEFL (We do not accept TOEFL ITP
Paper-based

For English 7: Score of 4.5 (scale 1-6) in written test, total score of 600
For English 6: Score of 4.5 (scale 1-6) in written test, total score of 575
For English 5: Score of 4.0 (scale 1-6) in written test, total score of 530

Internet-based

For English 7: Score of 20 (scale 0-30) in written test, total score of 100
For English 6: Score of 20 (scale 0-30) in written test, total score of 90
For English 5: Score of 17 (scale 0-30) in written test, total score of 72

Please note: TOEFL Examinee Score Records are not accepted

For most master's level courses and programmes, the requirement is also the equivalent of English 6/English Course B, though some may require a lower or higher level of English.


ددلاین

16 اکتبر تا 15 ژآنویه برای ترم پاییز 2019

برای تاریخ های دقیق تر به این لینک مراجعه نمایید.

  

 

Education and research 2017 2016 2015
(FTE, full time equivalent, students (1 6,079 5,973 6,062
-women (%) 72 72 72
(Cost per FTE student (SEK thousand 159 159 155
APE, annual performance equivalents 5,618 5,558 5,534
(Cost per APE (SEK thousand 172 171 170
Number of fee-paying students 111 110 107
-women (%) 58 55 50
New doctoral student admissions 383 363 398
- women (%) 58 58 60
Doctoral students, total 2,136 2,267 2,280
- women (%) 58 58 59
(Doctoral students with employment (FTEs 879 932 770
- women (%) 57 59 58
(Doctoral students with doctoral grants (FTEs 0 0 122
-women (%) 0 0 61
Doctoral degrees awarded 328 331 359
Licentiate degrees awarded 4 7 8
(Peer-reviewed scientific publications (2 i.u. 5,086 5,302
(Cost per reviewed scientific publication (SEK thousand) (2 i.u. 1,089 1,012
Staff 2017 2016 2015
FTE, full time equivalent, employees 4,749 4,820 4,694
- women (%) 61 61 61
Avarage annual number of employees (3) 5,405 5,334 5,193
Teaching staff (FTEs) 860 863 853
- women (%) 49 48 48
Teaching staff with doctoral degrees (FTEs) 797 795 776
- women (%) 47 47 45
Professors (FTEs) 363 368 372
- women (%) 30 30 29
Finance 2017 2016 2015
Revenue, total (SEK million), of which 6,890 6,667 6,475
Bachelor´s and Master´s education (SEK million) 1,084 1,059 1,050
- direct government funding (%) 85 86 86
- external revenue (%) 15 14 14
Doctoral education and research (SEK million) 5,806 5,607 5,424
- direct government funding (%) 34 35 35
- external revenue (%) 66 65 65
(Costs, total (SEK million 6,794 6,578 6,394
- staff (%) 52 53 53
- premises (%) 12 11 12

 

مشاهیرانستیتوی کارولینسکا

Baron Jöns Jacob Berzelius,named by himself and contemporary society as Jacob Berzelius, was a Swedish chemist. Berzelius is considered, along with Robert Boyle, John Dalton, and Antoine Lavoisier, to be one of the founders of modern chemistry Carl Gustaf Mosander was a Swedish chemist. He discovered the elements lanthanum, erbium and terbium.Mosander worked teaching chemistry at the Institute and as an assistant in the mineralogical collection of the Swedish Museum of Natural History Karolina Olivia Widerström,  was a Swedish doctor and gynecologist. She was the first female physician with a university education in her country. She was also a feminist and a politician.She was chairwoman of the National Association for Women's Suffrage and a member of the Stockholm city council. Pehr Victor Edman was a Swedish biochemist. He developed a method for sequencing proteins; the Edman degradationTo his death he continued to work to improve the method to be able to determine longer stretches with smaller amounts of sample. Otto Ivar Wickman  was a Swedish physician, who discovered in 1907 the epidemic and contagious character of poliomyelitis.As a pupil of pediatrician Karl Oskar Medin, whom he held in high esteem, Wickman predominantly devoted himself to the studies of infantile paralysis (poliomyelitis).

 

Ulf Svante von Euler ForMemRS was a Swedish physiologist and pharmacologist. He shared the Nobel Prize in Physiology or Medicine in 1970 for his work on neurotransmitters.Among the many honorary titles and prizes he received in addition to the Nobel, were the Gairdner Prize (1961), the Jahre Prize (1965), the Stouffer Prize (1967). Ragnar Arthur Granit ForMemRS was a Swedish-speaking Finnish and later Swedish scientist who was awarded the Nobel Prize in Physiology or Medicine in 1967 along with Haldan Keffer Hartline and George Wald "for their discoveries concerning the primary physiological and chemical visual processes in the eye Axel Herbert Olivecrona  was a Swedish professor and brain surgeon, credited with founding the field of Swedish neurosurgery and pioneering developments in modern neurosurgery. Olivecrona also was a bandy players Axel Hugo Theodor Theorell ForMemRS was a Swedish scientist and Nobel Prize laureate in medicineTheorell, who dedicated his entire career to enzyme research, received the Nobel Prize in Physiology or Medicine in 1955 for discovering the oxidation enzyme and its effects.  Karl Sune Detlof Bergström was a Swedish biochemist. In 1975, he was appointed to the Nobel Foundation Board of Directors in Sweden and was awarded the Louisa Gross Horwitz Prize from Columbia University, together with Bengt I. 

 

       
Torsten Nils Wiesel is a Swedish neurophysiologist. Together with David H. Hubel he received the 1981 Nobel Prize in Physiology or Medicine, for their discoveries concerning information processing in the visual system; the prize was shared with Roger W. Sperry for his independent research on the cerebral hemispheres  omas Robert Lindahl FRS FMedSci is a Swedish-born British scientist specialising in cancer research. In 2015, he was awarded the Nobel Prize in Chemistry jointly with American chemist Paul L. Modrich and Turkish chemist Aziz Sancar for mechanistic studies of DNA repair  Ewa Helena Björling  is a Swedish politician and a member of the Moderate Party. She served as Minister for Trade from 2007 to 2014 and as Minister for Nordic Cooperation from 2010 to 2014 in the Swedish Government. She was a member of the Swedish Riksdag for Stockholm County from 2002 to 2014.  Lennart Nilsson was a Swedish photographer and scientist. He was noted for his photographs of human embryos and other medical subjects once considered unphotographable, and more generally for his extreme macro photography. He was also considered to be among Sweden’s first modern photojournalists.  Johan Georg Harmenberg is a Swedish Olympic and world champion epee fencer.He won the World Championship titles in Individual Épée and Team Épée events at the 1977 competitions in Buenos Aires.