دریافت مشاوره
  • css slideshow
  • css slideshow

دانشگاه وین (University of Vienna)

معرفی دانشگاه وین

 دانشگاه وین اتریش یکی از دانشگاه های قدیمی در اروپا میباشد که بیش از ۶۵۰ سال قدمت دارد و مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در اتریش میباشد. در مورخه 12 مارچ سال 13655 میلادی، دوک رادولف چهارم (موسس)، دانشگاه وین را در امتداد خطوط سوربون فرانسه تأسیس نمود که به نام (Alma Mater Rudolphina Vindobonensis) در منابع تاریخی از آن یاد میشود. اعضای این دانشگاه حتی در ابتدا از مالیات و خدمت سربازی معاف بودند. در حال حاضر، دانشگاه وین شامل 15 دانشکده و چهار مرکز میباشد. بیش از 180 رشته های تحصیلی برای 92،000 دانشجو میباشد. حدود 9700 کارمند در دانشگاه وین حضور دارند که 6900 نفر از آنها را اعضای هیئت علمی و دانشگاهی تشکیل میدهند، و در بیش از 60 مکان از دانشگاه وین در حال اشتغال میباشند. عمارت بیمارستان عمومی قدیمی از سال 1998 به عنوان پردیس دانشگاه وین در حال خدمت رسانی به دانشگاه میباشد.  بسیاری از دانش آموختگان این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند. افرادی همچون روبرت بارانی، هولیوس واگنر و هانس فیشر .

این دانشگاه جشن 650 سالگرد خود را در سال 2015 برگزار کرد

 

 

دانشگاه وین در یک نگاه

نام لاتین : Universitas Vindobonensis, also called Alma Mater Rudolphina

سال تاسیس: عمومی

نوع دانشگاه: 1365

دارایی: 544 میلیون یورو

مکان : Vienna,Austria

وبسایت: www.univie.ac.at/en

تعداد اعضای هیات علمی: 6,765

تعداد کارکنان: 3,106

تعداد دانشجویان: 94000

تعداد دانشجویان کارشناسی: 16,490

تعداد دانشجویان دکترا:8,945

 رنگ : آبی و سفید

موسسات وابسته : Campus Europae, EUA, UNICA

 

رتبه بندی

نظام رتبه بندی رتبه
ARWU 151-200
QS 161
Times 155

 

 

QS World University Rankings by subjects

Arts & Humanities Natural Sciences Social Sciences & Management Theology, Divinity & Religious Studies History Sociology Politics Earth & Marine Sciences Communication & Media Studies Linguistics Social Policy & Administration Statistics & Opertational Research
114 162 198 51-100 51-100 51-100 51-100 51-100 51-100 51-100 51-100 51-100

 

 

دانشکده ها

دانشکده مذهب کاتولیک

دانشکده مذهب پروتستان

دانشکده حقوق

دانشکده مدیریت، اقتصاد و آمار

دانشکده علوم کامپیوتر

دانشکده مطالعات فرهنگی و تاریخی

دانشکده مطالعات زبانشناسانه و فرهنگی

دانشکده مطالعات زبانشناسانه و آموزشی

دانشکده روانشناسی

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده ریاضیات

دانشکده فیزیک

دانشکده شیمی

دانشکده جغرافیا،علوم زمین و نجوم

دانشکده علوم زندگی

 

دانشگاه وین اتریش ۴ مرکز آموزشی نیز دارد که در کنار دانشکده ها در این دانشگاه فعالیت می کنند. این ۴ مرکز عبارتند از:

مرکز مطالعات ترجمه ، مرکز علوم ورزشی و ورزش های دانشگاهی ، مرکز زیست شناسی مولکولی، مرکز تربیت معلم

 

تحصیل

 

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه وین:

در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا یکی شروط لازم برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری، داشتن استاد راهنما برای انجام پروژه و پایان نامه می‌باشد که مرحله بسیار سختی بوده و بسیاری از متقاضیان موفق به کسب  این امر مهم نمی‌شوند. متقاضیان علاقمند به تحصیل در مقطع دکترا از دانشگاه وین میتوانند پذیرش تحصیلی بگیرند و بعد از ثبت نام در دانشگاه، به دانشجویان مدت یکسال زمان داده می‌شود تا استاد راهنمای مورد نظر خود را برای مقطع دکتری پیدا نمایند. برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه وین می‌بایست دانشجوی رشته مورد نظر در ایران باشید و یا قبولی کنکور سراسری (دانشگاه دولتی) در رشته مورد نظر را در ایران داشته باشید. در مقطع دکتری دانشجو می‌تواند به زبان انگلیسی و یا آلمانی تحصیل نماید اما در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس میشود .

رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه وین اتریش مستلزم قبولی در ازمون ورودی هستند.برای شرکت در ازمون ورودی در دانشگاه وین نیاز به داشتن دعوت نامه ندارد برگ تایید دانشگاه برای شرکت در ازمون ورودی که تاریخ برگزاری ازمون  در ان درج شده  در حکم دعوت نامه است که بر این مبنا شخص متقاضی ویزای ورود جهت شرکت در ازمون را از سفارت اتریش اخذ مینمایدو حضور خود شخص متقاضی برای شرکت در ازمون ورودی الزامی است.

دانشگاه علوم پزشکی وین :

دانشگاه علوم پزشکی وین یکی از دانشگاه های پیشرو در علم پزشکی در جهان است و یک سازمان تحقیقاتی از هنر، با ریشه های تاریخی است که بیش از 600 سال با سابقه درخشان باعث افتخار بوده است.MedUni وین نه تنها بزرگترین سازمان پزشکی در اتریش، است بلکه آن را به عنوان یکی از موسسات تحقیقاتی سطح بالا مهم در اروپا و در وین معرفی می کند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه وین:

1)قبولی در دانشگاه سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل

2)ریز نمرات و معدل

3)ارائه مدرک زبان انگلیسی برای رشته های انگلیسی زبان

4)ترجمعه رسمی مدارک به زبان المانی و تاییده از دادگستری و وزارت امور خارجه و سفارت

با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات مهر و موم شده و گواهی عدم منع تحصیلی به همراه سایر مدارک مورد نیاز ، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه وین مورد بررسی قرار میگیرد.لازم به ذکر است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیازی به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه وین نمی باشد.

دانشگاه وین برای دانشجویان بین المللی نیاز به ارائه مدرک زبان المانی ندارد دانشگاه وین این امکان را به دانشجویان میدهد که به مدت 2 سال قبل از ورود به دانشگاه به یادگیری زبان المانی بپردازند. .

 

هزینه تحصیل در دانشگاه وین اتریش

برای تحصیل در دانشگاه وین اتریش بایستی مبلغی را به عنوان شهریه به این دانشگه پرداخت کنید. این مقدار به برخی موارد بستگی دارد که شامل:

  • مدت زمان تحصیل
  • کشور محل اقامت شما
  • تاریخ پرداخت شهریه

دانشگاه وین کشورها را به سه گروه تقسیم بندی کرده است و برای هر یک از این کشورها هزینه مشخصی برای شهریه در نظر گرفته است. ایران در دسته ای قرار گرفته است که شهریه هر ترم دانشجویان آن ۳۸۲ یورو خواهد بود. ( این مقدار کمترین هزینه در بین دسته های دیگر است.)

 

هزینه زندگی دانشجویی در وین

مهمترین عامل تعیین کننده در میزان هزینه های زندگی یک دانشجو در اتریش هزینه های محل اقامت وی می باشد که حدود نیمی از هزینه های او را شامل می شود. برخی از هزینه های یک زندگی متوسط دانشجویی به شرح زیر می باشد.

  • بیمه دانشجویی ماهیانه ۵۰ یورو. لازم به ذکر است که این بیمه اجباری است.
  • هزینه های غذا و خوراک ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو .
  • اجاره یک آپارتمان ۳۰ متری ماهیانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو.
  • هزینه استفاده از اینترنت پر سرعت ۲۰ یورو در ماه.

 

بورس تحصیلی دانشگاه وین

دانشگاه وین اتریش تنوعی از کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی را به دانشجویان خود اختصاص داده است. این بورس ها و کمک هزینه ها و تخفیف هایی در شهریه دانشجویان، بورس کامل تحصیلی، بورس هایی که به برخی از رشته ها برای انجام تحقیقات پژوهشی تعلق می گیرد و … . لازم به ذکر است دانشگاه وین بر اساس سوابق فرد متقاضی استفاده از این کمک هزینه ها در این مورد تصمیم گیری می کند. هم سوابق آموزشی فرد و هم شخصی مانند کشور محل زندگی و…

 

تمامی ددلاین های دانشگاه وین:

 

15 Mar Erasmus Student Mobility                                                   BA,MA,PhD 
30 Mar Regional Academy on the United Nations: "Women and Girls in a Changing World: Prospects and Challenges"  PhD, MA 
1 Jul    Non-EU Teaching Mobility                                                  Teachers    
4 Oct Erasmus+ International Mobility MA, PhD
15 Oct Short-term grant abroad (KWA) MA, PhD     
15 Oct Marshall Plan Scholarships for research stays in the US           MA, PhD
     
8 Nov Non-EU Student Exchange: Asia, Africa BA, MA
17 Nov Non-EU Student Exchange: Australia, Canada, USA                BA, MA      

 

 

مشاهیر

 

برندگان جایزه نوبل دانشگاه وین :

Name Field In Year
Robert Bárány Physiology or Medicine 1914
Richard Adolf Zsigmondy Chemistry 1925
Julius Wagner-Jauregg Physiology or Medicine 1927
Hans Fischer Chemistry 1930
Karl Landsteiner Physiology or Medicine 1930
Erwin Schrödinger Physics 1933
Otto Loewi Physiology or Medicine 1936
Victor Francis Hess Physics 1936
Richard Kuhn Chemistry 1938
Max Perutz Chemistry 1962
Karl von Frisch Physiology or Medicine 1973
Konrad Lorenz Physiology or Medicine 1973
Friedrich Hayek Economics 1974
Elias Canetti Literature 1981
Elfriede Jelinek Literature 20

 

 

Sigmund Freud was an Austrian neurologist and the founder of psychoanalysis, a clinical method for treating psychopathology through dialogue between a patient and a psychoanalyst. Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger, sometimes written as Erwin Schrodinger or Erwin Schroedinger, was a Nobel Prize-winning Austrian physicist who developed a number of fundamental results Ludwig Eduard Boltzmann was an Austrian physicist and philosopher whose greatest achievement was in the development of statistical mechanics, which explains and predicts how the properties of atoms determine the physical properties of matter. Elfriede Jelinek is an Austrian playwright and novelist. She was awarded the Nobel Prize in Literature in 2004 for her "musical flow of voices and counter-voices in novels and plays that Kurt Friedrich Gödel was an Austrian, and later American, logician, mathematician, and philosopher

 

Kurt Josef Waldheim was an Austrian diplomat and politician. Waldheim was the fourth Secretary-General of the United Nations from 1972 to 1981, and the ninth President of Austria from 1986 to 1992. Stefan Zweig was an Austrian novelist, playwright, journalist and biographer. At the height of his literary career, in the 1920s and 1930s, he was one of the most popular writers in the world. Percy Lavon Julian was an African American research chemist and a pioneer in the chemical synthesis of medicinal drugs from plants. Karl Landsteiner, ForMemRS, was an Austrian biologist and physician and immunologist He distinguished the main blood groups in 1900, having developed the modern system of classification of blood groups . Christian Andreas Doppler was an Austrian mathematician and physicist. He is celebrated for his principle — known as the Doppler effect — that the observed frequency of a wave depends on the relative speed of the source and the observer